Remote Desktop Service (RDP) şifre kaydetmeyi etkinleştirme

Windows ailesinde genelde uzak masa üstü bağlanmak istenirken kaydedilmiş kimlik bilgilerini kullanır. Bağlantıyı başlattığınızda bu çalışmaz, aşağıdaki hatayı alırsınız:

 

“Sistem yöneticiniz, kimliği tam olarak doğrulanmadığı için, kaydedilmiş kimlik bilgilerinin uzak bilgisayardaki bilgisayar adı / ipadresinde oturum açılmasına izin vermiyor. Lütfen yeni kimlik bilgilerini girin. ” “Oturum açma girişimi başarısız oldu”

Çözüm: Bu, başka bir etki alanındaki bir bilgisayara / sunucuya bağlanmaya çalışırken ve güven ilişkisi olmadığında meydana gelir. Windows daha sonra NTLM’yi kullanmak için geri adım atıyor ve varsayılan etki alanı makine ilkesi kaydedilmiş kimlik bilgilerinin kullanılmasını yasaklıyor. Bu alanı temel alarak veya tek bir makine için değiştirebilirsiniz:

Yerel grup ilkesi düzenleyicisini başlatın, başlatın – çalıştırın – gpedit.msc
Yerel Bilgisayar İlkesi -> Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kimlik Bilgileri Temsilcisi’ne gidin
“Yalnızca NTLM Sunucu Kimlik Doğrulaması ile Kaydedilmiş Kimlik Bilgilerinin Yetkilendirilmesine İzin Ver” öğesini düzenleyin
Politikayı etkinleştirin, Göster’i tıklayın ve listeye “TERMSRV / *” değerini girin.